مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه

همراهان عزیز امروز می خواهیم موضوع مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه را به طور کامل مورد بررسی و شرح قرار دهیم. شما می توانید با ما همراه باشید و پاسخ تمامی سوال های مرتبط با موضوع مقاله امروز را با مطالعه مقاله تا انتها دریافت کنید. همانطور که اطلاع دارید دوربین مداربسته تحت شبکه یا در اصطلاح آی پی به نوعی از دوربین مداربسته گفته می شود که تمامی اطلاعات دریافت شده و تصاویر ضبط شده توسط دوربین بر مبنای پروتکل های شبکه ارسال می شوند. تمامی اطلاعاتی که توسط دوربین مداربسته تحت شبکه ارسال می‌شود باید با توجه به پروتکل های موجود در شبکه و به صورت دیجیتال انتقال پیدا کنند.

برترین مزیت‌های دوربین مداربسته تحت شبکه

در این قسمت از مقاله به بررسی مزیت هایی که استفاده کردن از دوربین مدار بسته تحت شبکه وجود دارد می‌پردازیم. با ما همراه باشید و مطالعه این مقاله را تا انتها از دست ندهید.

امکان راه اندازی سیستم نظارت امنیتی تصویری بدون کابل کواکسیال

همان طور که اطلاع دارید راه اندازی سیستم های امنیتی با استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه نیازی به استفاده کردن از کابل کواکسیال وجود ندارد زیرا یک دوربین مداربسته تحت شبکه می تواند از امکاناتی هم مانند وای فای یا اینترنت برای برقراری ارتباط و انتقال اطلاعات استفاده کند. توجه داشته باشید که در این نوع دوربین ها و سیستم ها برای انتقال صوت های ضبط شده نیز به کابل خاصی نیاز نیست.

مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه

سطح هوشمند بالا

همانطور که اطلاع دارید در تولید دوربین های مداربسته تحت شبکه از تکنولوژی و فناوری های روز دنیا استفاده می شود به همین دلیل بسیاری از افراد دوربین های مداربسته تحت شبکه را به عنوان رایانه های کوچکی در نظر می گیرند که امکان ضبط تصاویر و فشرده سازی آن ها و همچنین ذخیره تصاویر ضبط شده را دارا می باشند. این دوربین ها همانند رایانه های کوچک امکان برنامه‌ریزی را برای کاربر فراهم می کنند، به همین دلیل می توان از آنها به عنوان یک دستگاه برای تجزیه و تحلیل محیط پوشش داده شده استفاده کرد. از تکنولوژی های به روز در این دوربین ها برای تشخیص افراد، چهره شناسی، تشخیص دود در محیط و غیره استفاده می شود.

عدم وجود هیچ گونه محدودیت در استفاده کردن تعداد دوربین‌های مداربسته تحت شبکه

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های استفاده کردن از این دوربین ها برای راه اندازی سیستم های امنیتی تصویری عدم وجود هیچ گونه محدودیت برای افزایش تعداد دوربین های مورد استفاده می باشد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که تا زمانی می  توان تعداد دوربین ها را در این سیستم افزایش داد که پهنای باند نیز اجازه دهد و امکان ارسال اطلاعات بدون افت کیفیت وجود داشته باشد.

فراهم آوردن امکان دسترسی از راه دور

یکی دیگر از مهم ترین مزیت های استفاده کردن از دوربین های مداربسته تحت شبکه دسترسی پیدا کردن به تمامی ویدئوهای ضبط شده از راه دور می باشد. مهم ترین دلیل ارائه این ویژگی نصب شدن تمامی دوربین ها در یک شبکه است. افراد می توانند در هر مکان و در هر زمانی که هستم به ویدیو های ضبط شده توسط دوربین ها دسترسی پیدا کنند.

کیفیت بالای تصاویر و ویدئوهای ضبط شده

همانطور که اطلاع دارید کیفیت تصاویری که توسط دوربین های مداربسته تحت شبکه ضبط و ارسال می‌شود بسیار بالاتر از دوربین مداربسته آنالوگ میباشد و مهم ترین دلیل این کیفیت نیز عدم نیاز به تبدیل شدن اطلاعات ضبط شده از آنالوگ به دیجیتال است. اطلاعات پس از رفع شدن به صورت دیجیتال درون شبکه انتقال پیدا می کنند.

مدیریت بهتر و آسان تر ویدئوهای ضبط شده

امکان باز پخش ویدئوهای ضبط شده را فرمت دیجیتال اطلاعات موجود در این شبکه امنیتی برای بخش مدیریت فراهم می کند و این به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های استفاده کردن از سیستم های امنیتی تصویری راه اندازی شده توسط دوربین های مداربسته تحت شبکه می باشد.

به صرفه بودن از نظر اقتصادی

برخلاف تصور بسیاری از افراد هزینه تهیه کردن و خریداری تمامی تجهیزات مورد نیاز سیستم امنیتی تصویری تحت شبکه نسبت به نوع آنالوگ بالا نمی باشد و این یک تصور کاملا اشتباه است. به عنوان مثال تمامی دوربین های مناسب تحت شبکه انرژی مورد نیاز خود را از طریق کابل شبکه تامین می کنند و برای استفاده کردن از این ویژگی هیچ‌گونه فعالیت نیاز نیست.

مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه

معایب دوربین مداربسته تحت شبکه

در قسمت قبل به طور کامل به بررسی مهم ترین مزیت های استفاده کردن از دوربین مداربسته تحت شبکه اشاره کردیم. در این قسمت از مقاله می خواهیم به بررسی معایب این دسته از دوربین ها بپردازیم. با ما همراه باشید و مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

قیمت بالا نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ

همانطور که اطلاع دارید هزینه مورد نیاز جهت خریداری دوربین مداربسته تحت شبکه نسبت به دوربین آنالوگ بیشتر است که مهم ترین دلیل این اختلاف قیمت توانایی پردازش و ذخیره تصاویر در خود دوربین مدار بسته تحت شبکه می باشد. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که دوربین‌های مداربسته تحت شبکه نیز دارای انواع مختلفی هستند و تنها دوربین هایی که قابلیت نصب کار را دارند توانایی ذخیره تصاویر را خود دوربین را فراهم می‌کنند.

اطمینان و امنیت

یکی دیگر از معایبی که در سیستم های راه اندازی شده با استفاده از دوربین های مداربسته تحت شبکه می توان مورد بررسی قرار داد سطح امنیت در این نوع دوربین ها نسبت به دوربین های آنالوگ می باشد. همانطور که اطلاع دارید این دسته از دوربین ها برای انتقال اطلاعات از پروتکل های شبکه و اینترنت استفاده می کنند و به وسیله این ارتباط هر دستگاهی که به شبکه متصل باشد می ‌تواند با استفاده از روش‌های مختلفی همانند هک اطلاعات مورد حمله قرار دهد.

فضای ذخیره سازی مورد نیاز

با توجه به این که تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته تحت شبکه دارای کیفیت بالاتری نسبت به تصاویر ضبط شده توسط دوربین های آنالوگ می باشند حجم بالاتری نیز دارند. برای ذخیره سازی اطلاعات با کیفیت بالا و حجم بالا به فضای ذخیره سازی بیشتری نیز نیاز خواهد بود.

نسبت سیگنال به نویز در دوربین مداربسته
همراهان عزیز امروز می خواهیم به بررسی یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در دوبین های مداربسته وجود دارد و باید مورد توجه ویژه ای قرار گرفته شود،  بپردازیم. موضوع نسبت سیگنال به نویز در دوربین مداربسته یکی از جذاب ترین و در عین حال مهم ترین موضوع های قابل بررسی مرتبط با دوربین مداربسته می […]
مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه
همراهان عزیز امروز می خواهیم موضوع مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه را به طور کامل مورد بررسی و شرح قرار دهیم. شما می توانید با ما همراه باشید و پاسخ تمامی سوال های مرتبط با موضوع مقاله امروز را با مطالعه مقاله تا انتها دریافت کنید. همانطور که اطلاع دارید دوربین مداربسته تحت […]
تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت چیست؟
  همراهان عزیز و گرامی امروز قصد داریم به بررسی یکی از جذاب ترین موضوع ها یعنی تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت بپردازیم. شما می توانید با ما همراه باشید و با مطالعه این مقاله تا انتها پاسخ بسیاری از سوال های رایج و مرتبط خود را در این باره دریافت کنید.  دوربین های […]