تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت چیست؟

 

همراهان عزیز و گرامی امروز قصد داریم به بررسی یکی از جذاب ترین موضوع ها یعنی تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت بپردازیم. شما می توانید با ما همراه باشید و با مطالعه این مقاله تا انتها پاسخ بسیاری از سوال های رایج و مرتبط خود را در این باره دریافت کنید.

 دوربین های مداربسته و استفاده کردن از آن ها می تواند نقش بسیار مهم و پررنگی را در ارتباط با داشتن محیطی امن داشته باشد و از وقوع اتفاق ها و جرم های مختلف جلوگیری کند. در بسیاری از مواقع از نام دوبین های مداربسته برای تمامی فعالیت ها و فناوری های نظارت تصویری استفاده می شود. همانطور که اطلاع دارید سیستم امنیتی که از دوربین استفاده می شود به کاربر یا همان فرد استفاده کنند اجازه ذخیره کردن تصاویر دریافت شده را می دهد. یکی از مهم ترین چالش هایی که افراد برای خریداری دوربین مداربسته با آن رو به رو می شوند این است که کدام دوربین از کدام برند می تواند گزینه مناسبی از تمای جنبه های کیفیت، هزینه و… گزینه مناسبی باشد؟

 کاربران عزیز برای پاسخ دهی به چنین سوالی بهتر است ابتدا از این موضوع اطلاع داشته باشید که تمامی دوربین های مداربسته در دو نوع دوربین های مداربسته بولت و دام تولید و در بازار عرضه می شوند. خب به احتمال زیاد اکنون شما با این سوال رو به رو می شوید که چه تفاوت هایی بین دوربین بولت و دام وجود دارد؟ خب با ما همراه باید و مطالعه این مقاله را از دست ندهید تا به طور کامل با تفاوت ها این دو دوربین و ویژگی ها و مزیت و معایت هر کدام به طور کامل آشنا شوید.

دوربین مداربسته دام و بولت

دوربین دام چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در این قسمت از مقاله به بررسی هر آنچه که در ارتباط با دوربین های دام وجود دارد می پردازیم. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که این دسته از دوربین های مداربسته دارند این است که مناسب برای محیط هایی با دید گسترده می باشد زیرا توانایی و دید گستره ای دارد و می تواند محدوه بیشتری را پوشش دهد و به علاوه این مود مزایت های بیشتری نسبت به دوربین های بولت دارند که در ادامه شرح خواهیم داد.

دوربین های دام به شکل گنبدی تولید می شوند از این رو بسیاری از افراد این دسته از دوبین ها را با نام دوربین های گنبدی می شناسند. مناسب برای ایجاد امنیت در محیط های داخلی و خارجی هر محیطی می باشند. این دسته از دوربین ها با استفاده از یک محافظ شفاف گنبدی شکل احاطه شده و این موضوع در داشتن یک دید کلی تر نقش بسیار مهمی دارد. بیشترین کاربرد این دسته از دوربین ها برای ایجاد امنیت و داشتن دید کلی در محیط های بزرگی همانند هتل ها، رستوران ها، تمامی فروشگاه های زنجیره ای و… بوده مورد استفاده قرار گفته می شوند.

برترین مزیت های دوربین مداربسته دام

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کردیم دوربین دام دارای مزیت های بسیاری هستند. یکی از مهم ترین و در عین حال برترین مزیت  انتخاب و استفاده کردن این دوربین عدم تشخیص دوربین ها و بررسی تمامی نقاطی که از دوربین استفاده شده توسط افراد مختلف است. در ساخت این نوع دوربین ها از لنز استفاده شده به گونه ای که به حالت یک محافظ بر روی دوربین قرار گرفته می شود و به نوعی محافظت از دوربین را در برابر اتفاق ها، خرابکاری ها و برخورد ها و… می باشد.

دوربین مداربسته دام و بولت

 از دیگر ویژگی های دوربین های دام که به عنوان مزیت های آن نیز شناخته می شود می توان به مقاوت فوق العاده آن در برابر ضربه، دوام بالا، استحکام قابل قبول و… اشاره کرد. در این دسته از دوبین های مداربسته از لنزهای متحرک استفاده می شود که این موضوع مهم ترین دلیل داشتن زاویه دید وسیع توسط این دوربین می باشد این در حالی است که دوربین های بولت توانایی پوشش دادن یک زاویه را دارا می باشند. سایر مزیت های دوربین های دام عبارت اند از:

– برقراری امنیت در سطح بالا

– در معرض دید نبودن و عدم تشخیص آن ها توسط افراد مختلف

– امکان چرخش لنز دوربین و فراهم آوردن زاویه دید گستره

– مناسب برای استفاده و نصب در محیط های بسته ساختمان ها و محیط های باز

– ضد آب

– دارا بودن ویژگی دید در شب

دوربین بولت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

مهم ترین دلیل نام گذاری بولت بر روی این دسته از دوربین ها، شکل استوانه ای آن ها می باشد. از رایج ترین و اصلی ترین دوربین هایی است که افراد برای افزایش سطح امنیت در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می دهند. این دسته از دوربین ها به راحت ترین حالت ممکن توانایی برقراری امنیت را در محیط مورد استفاده دارا می باشند. در بررسی های انجام شده و تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است استفاده کردن از دوربین های در معرض دید می تواند نقش پررنگ تری را در افزایش سطح امنیت داشته باشد. این دسته از دوربین ها را هم در محیط های باز و بسته مورد استفاده قرار می دهند.

دوربین مداربسته دام و بولت

برترین مزیت های دوربین مداربسته بولت

برای این که تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت را بیشتر احساس کنید بهتر است به مزیت های این دسته از دوربین ها توجه ویژه ای داشته باشید. یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های دوربین های بولت برد آن ها و شیوه نصب می باشد. برد بیشتر این دوربین ها سبب شده است تا در محیط ها و ساختمان هایی بزرگ مورد استفاده قرار گفته شوند. به عنوان مثال این دسته از دوربین ها در محیط هایی همانند پارکینگ، حیاط ها و… استفاده می شوند.

نصب بسیار آسانی دارند و با توجه به این که ابعاد و شکل بزرگی دارند امکان قراردهی لنز بیشتر را دارند. از این دسته از دوربین ها در فضای باز استفاده می شود. سایر مزیت های این دسته از دوربین ها که به عنوان تفاوت دوربین مداربسته دام بولت نیز مورد بررسی قرار گرفته می شوند می توان به موارد شرح داده شده در قسمت زیر اشاره کرد.

– دارای برد طولانی تر هستند.

– نصب آن ها دشوار نیست.

– امکان استفاده کردن از دوربین های بولت در محیط های باز و بسته وجود دارد.

– قابلیت ضد آب را دارا می باشند.

– دارای قابلیت و ویژگی دید در شب هستند.

کاربران عزیز توجه داشته باشید که مهم ترین و اصلی ترین تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت در تصویر دریافت شده آن ها در محیط هایی با نور های متفاوت، زاویه دید دوربین ها، سطح راحتی نصب و راه اندازی اشاره کرد. شما می توانید با بررسی این ویژگی ها در دو نوع دوربین،  بهترین و ایده آل ترین انتخاب را داشته باشید.

نسبت سیگنال به نویز در دوربین مداربسته
همراهان عزیز امروز می خواهیم به بررسی یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در دوبین های مداربسته وجود دارد و باید مورد توجه ویژه ای قرار گرفته شود،  بپردازیم. موضوع نسبت سیگنال به نویز در دوربین مداربسته یکی از جذاب ترین و در عین حال مهم ترین موضوع های قابل بررسی مرتبط با دوربین مداربسته می […]
مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه
همراهان عزیز امروز می خواهیم موضوع مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه را به طور کامل مورد بررسی و شرح قرار دهیم. شما می توانید با ما همراه باشید و پاسخ تمامی سوال های مرتبط با موضوع مقاله امروز را با مطالعه مقاله تا انتها دریافت کنید. همانطور که اطلاع دارید دوربین مداربسته تحت […]
تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت چیست؟
  همراهان عزیز و گرامی امروز قصد داریم به بررسی یکی از جذاب ترین موضوع ها یعنی تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت بپردازیم. شما می توانید با ما همراه باشید و با مطالعه این مقاله تا انتها پاسخ بسیاری از سوال های رایج و مرتبط خود را در این باره دریافت کنید.  دوربین های […]